مخزن پلی پروپیلن (PP)

مخزن پلی پروپیلن از دیگر مخازن تولیدی تانکر آنلاین میباشد. مخازن و حوضچه های نگهداری پلی الفینی (Polyolefin storage tank) کاربرد گسترده ای در حوزه نگهداری سیالات دارند. این مخازن با توجه به حجم، درجه حرارت کارکردی، نوع سیال (حجم خوردگی)، شکل مورد نظر، طراحی و تولید می گردند. مخزن پلی اتیلن ، مخازن پلی اتیلن شبکه ای و مخزن پلی پروپیلن امروزه کاربرد گسترده ای در نگهداری سیالات دارند. با توجه به رشد صنایع مختلف و لزوم استفاده از مخازن استراتژیک استفاده از این مخازن احساس می شود. مخزن پلی پروپیلن در درجه حرارت های عملکردی پایین رقیب جدی برای مخازن PTFE و PVDF می باشند. مخزن پلی پروپیلن و حوضچه پلی پروپیلن جهت نگهداری سیالات خورنده کاربرد روز افزونی دارند. این مخازن با توجه به اینکه دارای مقاومت مکانیکی و شیمیایی بسیار بالایی هستند، می توانند به صورت گسترده مورد استفاده صنایع مختلف قرار گیرند. مخازن پلی پروپیلن در احجام مختلف و به صورت ساخت در محل نیز قابلیت اجرا دارند.

مقاله مرتبط : گریتینگ کامپوزیتی

تولید مخزن پلی پروپیلن

مخازن پلی پروپیلن به دو صورت قابلیت تولید دارند. روش اول فرایند قالبگیری دورانی می باشد. در این فرایند با استفاده از پودر پلی پروپیلن قالبگیری صورت می گیرد و مخزن مورد نظر شکل می گیرد. روش بعد با استفاده از ورق های پلی پروپیلن می باشد. این ورق با ضخامت های مختلف و جهت ساخت مخازن به صورت مکعبی یا استوانه ای استفاده می شود. مخازن پلی پروپیلن بیشترین کاربرد را جهت نگهداری سیالات خورنده متعارف ( اسید و قلیا) تا ۹۰ درجه سانتیگراد را دارا می باشد. از آنجایی که مخزن پلی پروپیلن دارای دمای خمش حرارتی (HDT) بالاتری نسبت به پلی اتیلن می باشد، درجه حرارت کارکردی این مخازن بالاتر می باشد.

محصول پیشنهادی: مخزن آب

کاربرد مخزن پلی پیروپیلن

مخزن پلی پروپیلن و حوضچه های پلی پروپیلن بیشتر کاربرد را در صنایع شیمایی و پتروشیمی دارند. این مخازن قابلیت کاربری تا درجه حرارت ۹۰ درجه سانتیگراد را دارا می باشند. مخازن پلی پروپیلن دارای خواص فیزیکی و مکانیکی بالاتری در مقایسه با مخازن پلی اتیلن دارا می باشد. مخزن ضد اسید سولفوریک، مخزن اسید نیتریک، مخزن اسید کلریدریک و مخزن سود بیشترین کاربرد را در این حوزه دارا می باشند.

محصول پیشنهادی: دریچه منهول کامپوزیت

قیمت مخزن پلی پروپیلن

مخزن پلی پروپیلن از لحاظ قیمتی بالاتر از مخازن پلی اتیلن می باشند. این امر در نتیجه قیمت بالاتر و فرایند پذیری دشوارتر این مخازن در مقایسه با مخازن پلی اتیلنی می باشد.

همچنین ابعاد انتخابی شما و سالی که قرار است در مخزن ذخیره شود نیزو میتواند روی قیمت تاثیر گذار باشد.

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *