مخازن آب تنها برای نگهداری آب شرب نیست. یکی از کاربردهای مخازن آب برای نگهداری و ذخیره سازی آب مورد نیاز آتش نشانی است. جنس مخازن میتواند مخازن بتنی، فلزی، گالوانیزه، پلاستیکی و مخزن کامپوزیت باشد که هر کدام مزایا و معایبی دارد که بسته به شرایط مخازن ذخیره سازی آب آتش نشانی باید از یک نوع مخزن استفاده کرد. آب مورد نیاز برای آتش نشانی نیازی به رعایت بهداشت کامل آب و عدم تغییر رنگ و بوی آب را ندارد. بنابراین میتوان از مخازن غیر پلاستیکی نیز استفاده کرد. اما از آنجایی که زنگ زدگی خود سبب تخریب و کاهش عمر مفید است از مخازن تمام فلز نباید استفاده کرد. زیرا هزینه جانبی زیادی را در بر دارد. محل اتصالات مخازن گالوانیزه و فلزی نیز راهی برای رشد جلبک است. بنابراین این اتصالات باید به درستی مهر و موم شوند. از طرفی مخازن گالوانیزه خوردگی را نسبت به مخزن تمام فلز کاهش داده و مقاومت حرارتی بالایی دارد که در محیط‌هایی که آتشگیر است مناسب میباشد.

محصول پیشنهادی: مخزن آب شرب

مخزن مناسب برای آتش نشانی چیست؟

استفاده از مخزن گالوانیزه یکی از بهترین مخزن آب برای کاربرد آتش نشانی است؛ زیرا مقاومت حرارتی بالایی دارد. استفاده از نوع پیش ساخته و مدولار آن نیز در محیط‌های صعب العبور امکان نصب و اجرا را دارد. همچنین مخزن فایبرگلاس مقاومت حرارتی بالایی را به دلیل رزین پلیمری به کار برده شده دارد که میتواند انتخاب دیگری برای مخزن آتش نشانی بسته به شرایط باشد.

محصول پیشنهادی: دریچه منهول
مقدار فلز روی استفاده شده بر دوام مخزن، داشتن سطح یکنواخت، مقاومت به تنش‌های محیطی و عدم حالت مواج تاثیر گذار است که باید به آن دقت شود و با توجه به شرایط خواسته شده مشتری میتوان مخزن مناسبی را ساخت. تولید مخازن گالوانیزه به روش گرم و سرد و مخازن فایبرگلاس توسط شرکت مخزن آب تانکر آنلاین در ابعاد گوناگون و مطرح شده مشتری قابلیت اجرا را دارد.

محصول مرتبط: مخزن SMC

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *