مخزن FRP چیست ؟

پلیمرهای تقویت شده با الیاف (FRP) یک نوع کامپوزیت پیشرفته می‌باشند که به عنوان یک محصول جامد با ترکیبی از رزین، الیاف، پرکننده و افزودنی با خواص فیزیکی متفاوت جهت رسیدن به خواص مطلوب و کاربری مورد نظر است.
کامپوزیت‌های پایه پلیمری یا به عبارتی FRP از دو یا چند ماده اولیه در مقیاس میکروسکوپیک که ماتریس پلیمری (رزین‌های) آن بوسیله الیاف‌های تقویت کننده احاطه شده اند تشکیل می‌شود. این الیاف برای ازدیاد استحکام، کشش و مقاومت در جهت‌های خاص در بین ماتریس‌ها خواص متفاوت و منحصر به فردی را بر اساس کاربری مورد نظر حاصل می‌نماید.

محصول دیگر: مخزن GRP

محصول پیشنهادی: مخزن آب شرب

اکثر کامپوزیت‌ها دارای خواص ناهمسانگرد هستند و این خصوصیت بهینه کردن طراحی و رسیدن به ویژگی‌های مکانیکی منحصر بفرد را منجر می‌شود. ماتریس‌ها: پلیمرهایی با ساختمان مولکولی زنجیره ای متشکل از یک یا چند واحد تکرار شونده می‌باشند که شامل دو طبقه بندی اصلی گرمانرم و گرماسخت هستند.

خواص مکانیکی، شیمیایی و تحمل گرمایی کامپوزیت‌های FRP با ماتریس گرماسخت به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد. این ماتریس‌ها با مقاومت الیاف موجود در مخزن کامپوزیت در برابر عوامل محیطی، مقاومت در برابر کمانش نسبت به انتقال استرس ناشی از بار سطحی به الیاف داخلی و توزیع مجدد بار و جذب انرژی بارهای تحت استرس کمک می‌کند.

با انتخاب درست پلیمر، ادتیو، کاتالیست و پرکننده علاوه بر چقرمگی، ماتریس مقاومت دمایی و شیمیایی عالی نیز بدست می‌آورد. طیف‌های رایج رزین‌های گرماسخت شامل رزین‌های اپوکسی، پلی استر (اورتو/ایزو)، وینیل استر و فنولیک میباشند.

همچنین بخوانید: دریچه منهول کامپوزیت

ساخت مخزن FRP

مخازن FRP دارای یک ورودی، یک خروجی، یک دریچه، یک پورت جهت دسترسی، تخلیه و نازل سرریز می‌باشد. این ویزگی های اصلی مخازن میباشد و ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توان به مخزن افزوده گردد. نردبان‌های خارجی دسترسی آسان به پشت بام برای بارگیری را فراهم می‌کنند. این مخزن باید به‌گونه‌ای طراحی شود که در برابر بار وارد شده از طرف شخص بالارونده از پلکان و یا حتی شخص ایستاده بر روی بام مقاومت داشته باشد. کف شیب‌دار امکان تخلیه آسان‌تر را فراهم می‌سازد. سطح سنج‌ها آب به شخص اجازه می‌دهند که به‌طور دقیق سطح مایع داخل مخزن را بخواند. این مخزن باید در برابر ماهیت خورنده سیال داخل آن مقاوم باشد. به‌طور معمول، این مخازن برای مواقع بروز انفجار در مخزن، دارای یک ساختار مهارکننده ثانویه نیز می‌باشند.

خرید مخزن FRP

قیمت مخزن FRP با توجه به نیاز شما در انواع مختلف حجم و اندازه های با دبی آب های مختلف محاسبه میشود. شرکت مخزن آب تانکر آنلاین با رعایت استاندارد ها لازم جهت ساخت مخازن FRP را رعایت میکند. طبق آزمایش های انجام شده مخازن ظرفیت بالا در برابر سختی‌ها را دارا میباشند. مواد استفاده شده در ساخت مخزن درجه یک و با کیفیت میباشد.

مقاله پیشنهادی: مخزن فایبرگلاس

جهت خرید مخازن FRP با واحد فروش شرکت مخزن آب تانکر آنلاین تماس حاصل فرمایید.

مزایای مخزن FRP

 • وزن سبک و اندازه‌های مناسب ورقه‌های مخزن frp
 • مخازن با استانداردهای CE, NSF, ASME تولید میشوند.
 • مقاومت بالا در برابر حوادث طبیعی
 • لایه داخلی از جنس PE میباشد.
 • طول و مساحت‌های آزاد اف آر پی
 • ضخیم و سخت بودن ورقه‌های مخزن frp
 • انجام عملکردهای ساده بر روی آن
 • ساخت مخازن به صورت یکپارچه و بدون درز میباشد.
 • عدم خوردگی و ساییدگی در برابر اجسام مختلف
 • شکل و شمایل زیبا پس از انجام کار
 • و..