مخزن اسید محفظه ای برای نگهداری سیال با خواص اسیدی می باشد. مخزن ضد اسید با توجه به نوع سیال، درجه حرارت عملکردی و سایز مخازن طراحی و تولید می گردند. اولین مخازن اسید/قلیا بیش از ۱۲۰ سال قبل در اروپا تولید گردید. این مخزن، مخزن اسید سولفوریک و اسید کلریدریک بود و با احجام تقریبی ۵۰ متر مکعب در مقیاس صنعتی طراحی و ساخته شدند.

جنس مخزن ضد اسید

جنس مخزن ضد اسید با توجه به نوع سیال می تواند فلزی، ترموپلاستیک، کامپوزیتی (مخزن FRP) و یا چندلایه می باشند. مخازن فلزی عمدتا از جنس استیل ( ۳۱۶) و یا تیتانیوم می باشند که با توجه به وزن بالا و رشد قیمت بسیار زیاد، کاربرد بسیار اندکی را امروزه در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی ، صنایع شیمیایی ، دارویی و غذایی دارند. مخازن اسید/ قلیا کامپوزیتی (مخزن FRP) طی دو دهه گذشته به صورت گسترده در مورد استفاده قرار می گیرند. مخازن اسید/قلیا کامپوزیتی به صورت معمول با استفاده از رزین ( وینیل استر و یا اپوکسی وینیل استر) و الیاف با مقاومت بالا در برابر خوردگی و در احجام بسیار مختلف قابلیت تولید دارند.

محصول پیشنهادی: مخزن آب شرب

ساخت مخزن ضد اسید

مخزن کامپوزیت ضد اسید به صورت عمده با استفاده از فرایند رشته پیچی و دستی تولید می گردند. مخزن ضد اسید کامپوزیتی در قطرهای بالا، قابلیت ساخت در محل را نیز دارند. مخزن اسید کامپوزیت تولیدی با استفاده از رزین های اپوکسی وینیل استر و الیاف شیشه مقاوم در برابر خوردگی بیشترین کاربرد را امروزه در صنایع مختلف دارا می باشند. مخازن اسید ترموپلاستیک (مخزن اسید پلی اتیلن، پلی پروپلن و فلوئورو پلیمر ها) کاربرد گسترده ای را به خود اختصاص داده اند. این مخازن علاوه بر قابلیت تولید به صورت دستی، قابلیت تولید با استفاده از فرایند روتومولدینگ را نیز دارا می باشند و می توانند خواص مکانیکی و خوردگی بسیار بالایی را فراهم آورند. مخازن اسید به صورت چند جداره نیز طراحی و ساخته می شوند. مخازن ضد اسید دوجداره امروزه دارای کاربرد گسترده ای می باشد. مخزن پلی اتیلن دوجداره و مخزن پلی پروپلین دوجداره محدوده گسترده ای را در حوزه نگهداری.

محصول پیشنهادی: دریچه منهول کامپوزیت

شکل مخازن ضد اسید: مخازن ضد اسید با توجه به نوع کاربری و محل قرار گیری در اشکال و احجام مختلف تولید گردند. شرکت مخزن آب تانکر آنلاین توانمند در حوزه ساخت مخازن ضد اسید/ قلیا با احجام مختلف و ساخت در محل را دارد.

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *