مخزن پنلی چیست؟

مخزن پنلی جدیدترین انواع مخزن آب در جهان است که فراتر از استانداردهای جهانی برای ذخیره آب هستند. این مخازن به دلیل استاندارد بودن برای نگهداری آب و همچنین امکان ساخت در ابعاد مختلف و برای حجم های بالا بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

مخازن پنلی فولادی و گالوانیزه که به عنوان مخازن آب مدولار یا مخازن آب پیچ و مهره ای نیز شناخته می‌شوند، یک طراحی مخزن آب محبوب و مدرن‌تر هستند که امکان ساخت مخزن آب بادوام و استحکام  بسیار بالا با طول مر طولانی را فراهم می‌کنند، هم مقرون به صرفه و هم ساخت آسان است و در کمترین زمان ساخته میشوند.

قسمت پنلی مخزن پنلی از ورق های فولادی اما گاهی اوقات فولاد ضد زنگ و یا مثل مخزن گالوانیزه از جنس ورق های گالوانیزه ساده و یا مستحکم شده ساخته میشود که برای تشکیل دیواره مخزن به یکدیگر پیچ میشوند. اینها به گونه ای طراحی شده اند که برای حمل و نقل آسان روی پالتی قرار میگیرند که برای اطمینان از سهولت ساخت طراحی شده اند. این پلت ها یا همان زیر سازها ابتدا ساخته میشود و سپس تانکر پنلی روی آن نصب میشود. چون معمولا مخازن پنلی از حجم بالایی برخوردار هستند زیر ساز مستحکم بسیار مهم است.

تانکر پنلی مستحکم برای نگهداری آب

این مخازن ذخیره آب کاربردهای مختلفی دارند، از افراد و ساختمانهایی که به دنبال نصب مخزن آب برای نگهداری از آب خانگی یا آتش سوزی هستند، آبیاری و دامداری که برای امرار معاش خود به آب با کیفیت ذخیره سازی شده نیاز دارند، تا پروژه های معدنی که نیاز به نصب آسان و بالا دارند، همه و همه از علاقمندان استفاده از تانکرهای پنلی هستند. با استفاده از این مخازن میتوان اقدام به ذخیره آب با کیفیت برای سایت خود برای اهداف مختلف کرد.

انواع مخزن پنلی

  1. مخازن پنلی گرد
    مخازن پنلی گرد رایج ترین مخازن پنلی هستند و امروزه مانند مخزن پلی اتیلن یکی از محبوب ترین مخازن آب در بازار هستند. بادوام، موجود در طیف گسترده ای از اندازه ها و آسان برای نصب، جای تعجب نیست که آنها بسیار محبوب هستند. مخازن گرد میتوانند مخازن لاینر، مخازن اسکواتر، مخزن آب آتش نشانی و حتی مخازن شیمیایی باشند و میتوانند برای نگهداری حجم زیادی از آب استفاده شوند. برخی از مخازن آب با طراحی ویژه بیش از 2 مگا لیتر (یا بیش از دو میلیون لیتر) ظرفیت دارند.
  2. مخازن پنلی مربعی
    مخازن مربعی طراحی شده از پنلهای فولاد هستند که میتوانند به صورت بهینه به ذخیره سازی آب در یک منطقه کوچکتر کمک کنند. نصب مخازن ذخیره سازی مربعی اغلب در زیرزمین ها یا روی پشت بام ها یا حتی در گوشه ها و سوراخ های کوچکی انجام میشود که برای مخازن فولادی بزرگتر ایده آل نیستند. این مخازن فولادی پیچ و مهره ای اغلب برای حفاظت در برابر آتش استفاده میشوند و می توانند با پمپ به سیستم های اسپرینکلر متصل شوند یا به سادگی به عنوان مخزن آب آتش نشانی برای آب از شیرهای آتش نشانی استفاده شوند.
  3. مخازن ضربه گیر
    مخازن شوک معمولاً مخازن مربعی شکل هستند، گاهی اوقات کاملاً پیش ساخته، اما اغلب مخازن پنلی نیز هستند که برای کاهش حرکت سازه در بالای ساختمان های بلند قرار میگیرند. درست شبیه مخزن هوایی که میتواند با پنل نیز ساخته شوند. تعریف میرایی در فیزیک «مکانیسم جذب انرژی یا مدار مقاومت» است که بخش مهمی از ساخت و ساز عمومی در مهندسی عمران است که بر اساس آن ضربه توسط مخزن گرفته میشود.

قیمت مخزن پنل

یکی از ویژگی های بزرگ مخازن پنلی حجم بالا در مقابل مقرون به صرفه بودن آنها در مقایسه با مخزن بتنی یا مخزن ذخیره فولادی جوشی است. این حتی ممکن است در مقایسه با یک مخزن آب پنلی درست باشد، زمانی که نیاز به ذخیره آب بیشتری نسبت به یک مخزن پنلی واحد دارید.

قیمت مخزن پنلی شما بر اساس ساختار و جنس پنلی که در ساخت پنل ها استفاده میشوند که میتواند فولاد گالوانیزه، مخزن پنل Zincalume/Colorbond یا فولاد ضد زنگ باشد، اندازه یا حجم مخزنی که به تانکرآنلاین سفارش میدهید و لوازم جانبی که می‌توانید به آن اضافه کنید و در ساخت تانکر شما استفاده میشود، تعیین می‌شود.

رنگ مخزن آب

یکی از مزایای بزرگ مخزن آب فولادی این است که میتوان مخزن آب شما را در رنگ های مختلف تولید کرد تا نیازهای طراحی شما را برآورده شود.

برخی از این رنگ‌های Colorbond® واقعی هستند، که در آن رنگ مستقیماً به فولاد چسبانده می‌شود، در حالی که برخی دیگر ممکن است پوشش پودری باشند، روشی مقرون‌به‌صرفه‌ تر اما با دوام کمتر برای رنگ‌آمیزی مخزن.

این مخازن فولادی نیز معمولاً مجهز به آند قربانی هستند که از فولاد دیواره های مخزن در برابر خوردگی محافظت می کند. مخازن آب روکش دار پس از تولید از فولاد گالوانیزه، معمولاً از فولاد Zincalume® یا Colorbond® ساخته می شوند که آلیاژهای فلزی هستند که از مخازن گالوانیزه سنتی قوی تر و مقاوم تر در برابر خوردگی هستند.

این مخازن فولادی از جنس پنل همچنین میتوانند با سیستم آبگیر سقفی یا ناودانی نصب شوند تا ظرفیت برداشت آب باران شما را افزایش دهند.

لوازم جانبی مخزن آب

مخازن پانلی میتوانند با انواع لوازم جانبی مخزن آب، از جمله نردبان و دریچه، سبد فیلتر، لوله های پایین، نازل، شیرهای سرریز و فلپ، آستر مخزن آب و … نصب شوند.

بسیاری از لوازم جانبی به صورت استاندارد با مخزن آب شما توسط کارشناسان تانکر آنلاین عرضه میشوند، اما میتوان آنها را با مواردی که برای پروژه خاص مناسب تر هستند جایگزین کرد، یا میتوان اتصالات اضافی را به مخزن اضافه کرد تا متناسب با کاربرد آن باشد.

 

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *